عجیب و غریب ها, مناسبت ها

آداب و رسوم کریسمس در کشورهای مختلف

آداب و رسوم کریسمس

کریسمس یا میلاد حضرت مسیح یکی از روزهای مقدس سال برای مسیحیان است که اکثر مردم دنیا همراه با آداب و رسوم کریسمس آن را جشن میگیرند.

کریسمس معمولا در روز ۲۵ دسامبر برگزار میشود، اما برخی کلیساهای ارتدکس شرقی روز ۷ ژانویه را به عنوان کریسمس جشن میگیرند که با ۲۵ دسامبر در تقویم جولیان یکسان است.

مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

  • چگونه کریسمس را جشن بگیریم؟
  • کلمه ی کریسمس یادآور چه چیزی برای شماست؟
  • سنت های عجیب و غریب کریسمس در دنیا

چگونه کریسمس را جشن بگیریم؟

کریسمس با توجه به سنت های مختلف برگزار می شود ولی تزئین درخت کریسمس یکی از ارکان اصلی کریسمس است.معمولا افراد درخت کاج را با وسایل مختلف تزئین میکنند و هدایایی زیر این درخت قرار می دهند و به اعضای خانواده خود میدهند.همچنین شام کریسمس هم دارای غذاهای مخصوصی مانند:پای گوشت،قزل آلا ،گوشت گوزن و… است که این هم مرتبط با سنت های هر کشور است.

کلمه ی کریسمس یادآور چه چیزی برای شماست؟

قطعا اولین چیزی که باشنیدن کلمه ی کریسمس یاد آن می افتید بابا نوئل و برف و درخت کریسمس و کلی کادو و هدیه است.تصور شما هم کاملا درست است.معمولا مردم برای به جا آوردن آداب و رسوم کریسمس، یک درخت کریسمس تزئین میکنند و زیر درخت هدیه های کریسمسی را قرار میدهند و به استقبال جشن سال نو می روند ولی نقاطی در دنیا وجود دارند که  آداب و رسوم کریسمس آنها خاص و عجیب است که ما قصد داریم در این مطلب ۱۰بیش از سنت عجیب و غریب کریسمس در دنیا را با هم بررسی کنیم.